NLP

Neurolingvistinis programavimas

Neurolingvistinio programavimo terapija

Neurolingvistinio programavimo (NLP) terapija apima NLP, pokalbiais ir jutimais pagrįstas intervencijas bei elgesio modifikavimo metodus, skirtus pakelti žmogaus savimonę, padidinti pasitikėjimą savimi, pagerinti bendravimo įgūdžius ir socialinį elgesį. NLP tikslai yra padėti žmogui suprasti, kad jo požiūris į pasaulį nulemia tai, kaip jis elgiasi tame pasaulyje, kad būtina pakeisti mintis ir elgesio modelius, kurie praeityje nebuvo naudingi. Kita vertus, pagrįstų įrodymų dėl NLP veiksmingumo yra nedaug.

 

Kada jis naudojamas?

NLP buvo naudojamas, siekiant įveikti dėl įvairių psichologinių problemų atsiradusias baimes ir fobijas, nerimą, žemą savęs vertinimą, stresą, potrauminio streso sutrikimą ir norint pagerinti sumažėjusią gyvenimo kokybę. Dauguma tyrimų, kuriuose nagrinėjamas NLP veiksmingumas gydant šias problemas, buvo nedidelės apimties ir davė prieštaringų rezultatų.

 

Ko galima tikėtis?

NLP terapeutas gali naudoti įvairius metodus, tokius kaip vizualizavimas, norimo vaizdo formavimas mintyse, vizualinis – kinestetinis atsiribojimas – procesas, kurio metu terapeutas sužadina žmogaus vaizduotėje patirtą traumą per atstumą, bet tai nėra kūniška patirtis.  Terapeutas gali padėti pakeisti kalbėjimą, sukeliantį neigiamą mąstymą ir netinkamą bendravimą. NLP terapija gali būti trumpalaikė arba ilgalaikė, atsižvelgiant į asmenį ir problemos dydį.

 

Kaip tai veikia?

NLP tikslai – padėti žmogui suprasti savąsias mintis, kas privertė jį mąstyti ir elgtis taip, kaip jis dabar elgiasi, išmokti valdyti savo nuotaikas bei emocijas, išmokti apdoroti gaunamą informaciją taip, kad tai nulemtų priimtinesnį ir sėkmingesnį elgesį. Taip pat NLP yra skirtas padėti žmogui suvokti savo praeities sėkmes ir nuspręsti, kokiu lengviausiu ir efektyviausiu būdu jis gali pakartoti tą sėkmę kitose savo gyvenimo srityse. NLP terapeutai mano, kad į juos besikreipiantys žmonės pasąmonėje jau turi atsakymą, kaip spręsti savąsias problemas; tiesiog reikia padėti jiems išsiaiškinti, išgryninti tuos atsakymus.

 

Koks turėtų būti neurolingvistinio programavimo terapeutas?

NLP terapeutas yra licencijuotas psichinės sveikatos specialistas, socialinis darbuotojas arba terapeutas, dalyvavęs papildomuose mokymuose apie NLP intervencijas ir metodus įvairiuose seminaruose bei mentorystės programose. Nepaisant jo kvalifikacijos ir įgytos patirties, turėtumėte jaustis saugiai ir patogiai dirbdami su bet kuriuo jūsų pasirinktu NLP terapeutu.

 Aš taikau tiek psichoterapiją (problemos “gydymą”), tiek sveiką psichologiją-koučingą, kai išsprendžiant problemas siekiate savo tikslų. Savo terapijose taikau NLP (neurolingvistinį programavimą), INP (integralinį neuroprogramavimą), vaizdinių terapiją, piešimo terapiją. Plačiau apie mano specializaciją – Apie mane.

google-site-verification=swAFGYqOyK-cV2YMKgrcVpBbU_qt8fvqDzho4lK2hRU