Žmogaus smegenys yra padalintos į du pusrutulius: kairysis pusrutulis valdo dešiniąją žmogaus kūno dalį, t.y. dešinę ranką, koją ir t.t., o dešinysis – kairiąją žmogaus kūno pusę. Tik nedaugelis žmonių gerai valdo abi rankas. Asimetrija yra pastebima ir kituose žmogaus veiksmuose, procesuose, mąstyme. Taigi, kuris valdo jus?

Funkcijos

Panagrinėkite, kaip “mąsto” abu pusrutuliai:

Šaltinis: delfi.lt

Yra įvairių testų, kurie padeda ne tik įvertinti, kuris pusrutulis jus valdo, bet ir pasitreniruoti juos “perjunginėti“. Tai yra naudinga, nes padeda geriau “įdarbinti” smegenis.

Testas – Mergina

Į kurią pusę sukasi mergina?

Jei Jums sukasi pagal laikrodžio rodyklę – pas jus geriau veikia dešinysis smegenų pusrutulis. Jei prieš laikrodžio rodyklę – kairysis. Esmė yra pamėginti “pasukti” merginą į kitą pusę. Taip treniruojate gebėjimą įjungti, išjungti jums reikalingus smegenų pusrutulius.

Testas – Žirgas

Į kurią pusę žiūri žirgas? Į jus? Ar į horizontą?

Jei matote, jog žiūri į jus – aktyvesnis kairysis smegenų pusrutulis. Jei į horizontą – dešinysis. Pamėginkite įžvelgti abu variantus.

Žaidimas – lėkštės

Pažiūrėkite į lėkštes. Dažniausiai jas mato padėtas aukštyn kojomis. Raskite priekiu padėtą lėkštę – kitos iškart turi apsiversti. Ir atvirkščiai – jei matote, jog visos lėkštės yra padėtos normaliai, raskite tą, kuri apversta ir kitos lėkštės apsivers. Žaiskite smegenų žaidimą 🙂


google-site-verification=swAFGYqOyK-cV2YMKgrcVpBbU_qt8fvqDzho4lK2hRU