Vaikas besiglausdamas prie mamos ar tėvo krūtinės jaučią saldžią palaimą. Tačiau tą akimirką, kuomet ima vertinti, skaudintis ir pykti ant savo gimdytojų, stoja į nuožmią kovą prieš save ir Dievą. Pradeda griauti savo gyvenimą.

Daug kam atrodo: pradėsiu kažką daryti, laišką parašysiu, pamedituosiu, ir santykiai iškart susireguliuos, tėvai pasikeis ir viskas bus taip, kaip seniai svajojau. Šilti, pasitikėjimo kupini santykiai, meilė, pagarba, palaikymas, tarpusavio supratimas! Tikra laiminga šeima, kaip knygose. Ir visos mano problemos išsispręs savaime.

Arba susirasiu tėvą, kuris mane paliko dar vaikystėje, ateisiu pas jį ir jis puls man į glėbį apsipylęs ašaromis, kris ant kelių, kalnus dėl manęs nuvers, kad kompensuotų visus tuos metus. Butą padovanos iš karto. Pasakys, kad visada mylėjo ir laukė. Arba sugrįšiu iš treningo, kur per dvi dienas susitaikiau su mama, o ji puls man ant kaklo ir tapsime draugėmis, visą naktį sėdėsime virtuvėje ir iš širdies bendrausime. Ir ji daugiau niekada manęs nebeskaudins, kaip anksčiau. Visais šiais atvejais mūsų laukia kartus nusivylimas. Nes išoriškai santykiai dar ilgai liks tokiais, kokie buvo. Santykiai turi pernelyg didelę inerciją, kad pasikeistų taip greitai, širdies judesiai visada labai neskubūs.

Vidinis santykis – pamatas

Santykių kaipo tokių gali apskritai nebūti. Ir tokia pauzė gali būti labai naudinga – tyla ir ramybė, duodanti laiko įvesti tvarką savo viduje. Tokiais atvejais naudinga išsivažinėti gyventi į skirtingas vietas, jei gyvenote kartu, arba padidinti distanciją, ypač jei santykiai kiekvieną dieną teikia skausmą. Taip bus paprasčiau gydyti širdį. Iš šalies santykiai gali atrodyti kaip nutrūkę (nors pavadinčiau tai greičiau pauze), gali būti ir tokie kaip anksčiau – su barniais, priekaištais, be jokio bendravimo, kontakto ir t.t. Svarbiausia – kas vyksta jūsų širdyje. Aplinkinė realybė visada vėluoja keliais metais. Tai priklauso nuo daugelio faktorių – pačių tėvų pasiruošimo ir norų kažką keisti, pavyzdžiui.

Kai vidiniai santykiai sureguliuoti, jums jau nebesvarbu – pasikeis tėvai, ar nepasikeis. Ir tikriausiai tai yra vienas svarbiausių kriterijų, pagal kurį galima nustatyti, ar pavyko. Kai žinote, kad tėvai yra štai tokie ir kad tokiais jie greičiausiai ir liks. Bet jūs vis tiek jaučiate dėkingumą už visa gera, ką iš jų gavote. Ir galite gerbti juos už tai, ką jie jums davė. Ir nesvarbu – daug buvo duota, ar mažai. Jums buvo duota lygiai tiek, kiek jums reikėjo.

Kaip mes viduje jaučiamės? Nuo to priklauso intuityvus elgesys, kai nereikia vaidinti, apsimetinėti. Lieka nuoširdumas : Nuoširdus vidinis santykis; Nuoširdus elgesys; Vidinis dėkingumas ir meilė.

Santykio perprogramavimas

Pakeisti vidinį pamatą per išorinius veiksmus: bandyti atlaidžiau žiūrėti, nepykti, nesinervuoti, atleisti ir t.t. – gali užtrukti itin ilgai. Tai programa mūsų pasąmonėje, pagal kurią iššaukiamos mūsų emocijos, kaip reaguoti, kaip mąstyti: kokia mama beširdė, koks tėvas neatsakingas, kaip jie manęs nemyli (net jai kartais ir parodo, kad myli, bet pasąmonėje yra užfiksuota, jog NE ir tie maži “myliu” neužglaisto seniai patirtos nuoskaudos). Tarsi NE DABAR reikia tą meilę rodyti. Ją reikėjo rodyti seniau. Vaikystėje.

Jumyse vis dar gyvena tie maži “nedamylėti”, “nedapriglostyti”, neįvertinti, nepastebėti vaikai.


Ir visais įmanomais būdais suaugęs žmogus bando gauti tuos jausmus, emocijas, kurių negavo būdamas mažas. Juos reikia gauti ten. Todėl reikia dirbti su praeitimi, jog įtakotume dabartį ir ateitį. “Perrašytumėte” savo prisiminimus, reakcijas į situacijas, žodžius. O, svarbiausia – UŽAUGINTUME SAVYJE TUOS MAŽUS VAIKUS. Gebėtume priimti tėvus pasąmonėje lygyje – vidumi. Tai suteiks jums vidinę ramybę, išsilaisvinimą nuo negatyvių emocijų, sukurs pamatą pozityvesnei ateičiai. Tai galingas įrankis. Nes santykis su tėvais yra Giminės medžio pamatas, šaknys. Iš jų auga ir vystoti Medis – Jūsų charakteris, kuriuo galite kurti Savo gyvenimą.

Šaltiniai:

Samantha Zachh

http://seimairnamai.eu/

https://tobuleju.webnode.com/

google-site-verification=swAFGYqOyK-cV2YMKgrcVpBbU_qt8fvqDzho4lK2hRU